DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 670nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1.5mrad |
| Operating Distance | 40m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Meting |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 2mm |
| Lifetime | >8000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 55, typ 35mA |
| Operating Temperature | -10°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA658-20-5(20x95) Bestel Nr.: 70116618 isolated Dot lasermodule, red, 658nm, 20mW, 5V DC, 20x95mm, class 3B 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(14x45)45DEG-WP Bestel Nr.: 70129410 isolated linelaser, red, 650nm, 5mW 5V DC, 45 degree, 14x45mm, class 1, focus 1000mm, waterproof IP67 120.92 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE212-520-15-24(20X135)-M12 Bestel Nr.: 70156294 isolated, adjustable DOE lasermodule, green, 520nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting, with DOE-DE-R212 (Cross) 25° @ 520nm 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE249-635-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111439 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 45° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R249 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E635-1-3(24x96)APT20 Bestel Nr.: 70127607 focusable isolated Expander lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 24x96mm, class 2 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-4.5(15X68)-30SEK Bestel Nr.: 70160819 Dot Pointer 650nm, 1mW, 3-4,5V DC, 15x68mm, class 2, with Pushbutton (no restfunction), Timerfunction 30s operation with stopp 73.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE214-635-5-5(10x24)-ADJ Bestel Nr.: 70133004 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1.2mm 2°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 3R with DOE-DE-R214 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI635-1-24(12x45)-C3000 Bestel Nr.: 70115956 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x45mm, cable 3m, class 2 89.83 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!