DD650-0.4-3(16x60)
isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 16x60mm, class 1
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 658nm (rot) |
| Optical Power | 25mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 10° |
| Line Thickness | <0.2mm@0.5m |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (500mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 100 - 180, typ 140mA |
| Housing Color | zwart |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| L520-5-3(10x38)-F5000-C127 Bestel Nr.: 70129601 Isolierter Linienlaser, 520nm, grün, 5mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, Laserklasse 1M 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-1-12(12x45)-F100-AP Bestel Nr.: 70119930 Isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 12V DC, 12x45mm, class 2 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-635-5-6(10x24)-ADJ Bestel Nr.: 70134162 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 11x11 Dots PC 8x1.2mm 39.2° @635nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R258 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC850-5-3-F(14X45) Bestel Nr.: 70153811 focusable isolated Line lasermodule, infrared, 90°, 850nm, 5mW, 3V DC, 14x55mm, class 3R 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD980-80-3(22x65) Bestel Nr.: 70101478 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 980nm, 80mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC850-0.3-6(8x26) Bestel Nr.: 70152470 Focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, min. 0.3mW, max. 0.4mW, 6V DC, 8x26mm, class 1 52.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB660-5-24(15x60)45-ADJ-PWL Bestel Nr.: 70142334 Adjustable isolated line Laser, uniform line, red, 660nm, 45°, 5mW, 24V DC, 15x60mm, laser class 1M, with Powell Lens 420.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-24(20x80)-PL-C1500 Bestel Nr.: 70112757 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 327.65 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!