DOE250-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.8mrad |
| Beam Diameter | 2.5mm |
| Size of Laserdot | instelbaar |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 2.5mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 80, typ 50mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 1.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-25-3(25x60) Bestel Nr.: 70103038 Dot lasermodule, green, 532nm, 25mW, 3V DC, 25x60mm, class 3B 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD840-50-3(14x45)-F500-DOE Bestel Nr.: 70150865 isolated dot lasermodule, infrared, 840nm, 50mW, 3V DC, 14x45mm, focus 500mm class 3R, for DOE mounting 142.77 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-3(20x75)30-F500-C2000 Bestel Nr.: 70106190 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 5mW, 3V DC, 20x75mm, class 1M 82.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-10-24(16x80)-C1000-QCW Bestel Nr.: 70121209 Isolated line lasermodule, 90°, green, 520nm, 10mW, 12-24V DC, 16x80mm, class 1M, wire length 1m, internal modulation 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R215 Bestel Nr.: 70107913 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder - PC - 8x1,2mm 18.2° @645nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14) Bestel Nr.: 70103069 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R398 Bestel Nr.: 70148398 Diffraktives optical Element DOE 85146-Dot Truely-Random Pattern - PC - 8x0.63mm - 95.0°x64.9° @940nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-15-5-F(22x80) Bestel Nr.: 70105827 focusable Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 5V DC, 22x80mm, class 3B 319.24 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!