DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | expander |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Operating Distance | 200m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 400mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 20mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 150 - 450, typ 300mA |
| Connector | 2.1 mm DC plug (+pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 87g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDC658-40-5(12x31) Bestel Nr.: 70116083 modulated dot laser, red, 658nm, 40mW, 5V DC, 12x31mm, with M12 winding, class 3B 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-20-24(20x80)-PL-C200 Bestel Nr.: 70124767 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, M12x1 Connector 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| D635-5-3(10x22)-DOE-PREVERSION Bestel Nr.: 70127744 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 10x22mm, class 3R 15.46 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-5-4.5(16x80)-DOE-F-S Bestel Nr.: 70120493 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 16x80mm, class 3R, for DOE, 133.53 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH940-50-5(18x60)45-PWL-F400-P Bestel Nr.: 70144109 line laser, infrared, 45°, 940nm, 50mW, 5V DC, 18x60mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Focus 400mm, Output power control: 0-5V, TTL modulation 941.09 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-24-F(14X55)60DEG-CON Bestel Nr.: 70156485 focusable isolated Line lasermodule, red, 60°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x55mm, class 1, with M8 connector 136.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MEJ658-100-5(22x70) Bestel Nr.: 70106657 modulated focusable Expander lasermodule, red, for Illumination and Inspection, 658nm, 100mW, 5V DC, 22x70mm, class 3R 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600-90DEG Bestel Nr.: 70159387 collimated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!