DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.3mrad |
| Beam Diameter | 5mm |
| Size of Laserdot | <3..4mm@10m |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (10.0m) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Connector | 2.1 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-5-24(20x80)-F800 Bestel Nr.: 70115536 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 5mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-5-3(7x14)-ADJ Bestel Nr.: 70124361 Adjustable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 7x14mm, class 3R 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-5-3(8x26)30DEG-F285 Bestel Nr.: 70109450 isolated Line lasermodule, red, 30°, 635nm, 5mW, 3V DC, 8x26mm, class 1, focus 285mm 68.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-24(20x80)-PL-C1500 Bestel Nr.: 70122299 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 15mW, 24V DC, 20x80mm, class 2 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DJ635-0.3-5(10.6x12.2)-F100 Bestel Nr.: 70140903 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.3mW, 5V DC, 10.6x12.2mm, class 1 87.31 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-1-4.5(14x64)-S-AP Bestel Nr.: 70116076 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 2, with Battery 86.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DJ650-0.7-3(4x15)-70129496 Bestel Nr.: 70129496 smallest red laser module 55.38 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F640-0.2-4(6.5x25) Bestel Nr.: 70127270 Fiber lasermodule, red, 640nm, 0.2mW, 4V DC, 6x25mm, class 1 252.02 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!