DOE242-635-5-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 3R |
| Optics | none |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 50 - 180, typ 90mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3g |
| PCB size | 20x6x1mm |
| internal modulation frequency | 1kHz |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-5-24(20x80)-PL-F300 Bestel Nr.: 70132274 isolated Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 5mW, 24V DC, 20x80mm, class 1M, focus 300mm, incl. connector 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE285-635-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70118940 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R285 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-15-3(14x50)20-F100-ISV Bestel Nr.: 70121483 isolated Line lasermodule, red, 20°, 635nm, 20mW, 3V DC, 14x50mm, focus 0.1m, class 3R 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-5-3(12x53.5)-DOE Bestel Nr.: 70144734 focusable isolated DOE lasermodule, blue, 450nm, 5mW, 3V DC, 12x53.5mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| C450-7.5-24(15x55)65-F1200 Bestel Nr.: 70130591 isolated cross lasermodule, blue, 65°, 450nm, 7.5mW, 24V DC, 15x55mm, class 2 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-5-3(10x40)5DEG-F400 Bestel Nr.: 70125627 Isolated line lasermodule, red, 5°, 650nm, 5mW, 3V DC, 10x40mm, class 3R 80.59 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH905-50-5(18x60)30-PWL-F400-P Bestel Nr.: 70144758 line laser, infrared, 30°, 905nm, 50mW, 5V DC, 18x60mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Focus 400mm, Output power control: Poti, TTL modulation, Linethickness ≤500μm (@400±20mm) 941.09 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE287-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119053 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R287 470.50 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!