DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | 1mm@1m |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4 - 6, typ 4.5V DC |
| Operating Current | 15 - 60, typ 40mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 6g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDA520-3-5(11.5X55) Bestel Nr.: 70182941 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB450-10-24(15x60)30-ADJ Bestel Nr.: 70139426 Adjustable isolated line Laser, gaussian line, blue, 450nm, 30°, 10mW, 24V DC, 15x60mm, laser class 2M 714.20 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE284-635-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119091 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R284 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE405-50-5(16x50)45-PWL-F67-IC Bestel Nr.: 70136098 line laser, blue, 45°, 405nm, 50mW, 5V DC, 16x50mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Voltage control: 0 - 5 V for intensity control, TTL modulation 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E635-1-3(24x96)APT20 Bestel Nr.: 70127607 focusable isolated Expander lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 24x96mm, class 2 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE233-635-5-6(10x24)-ADJ Bestel Nr.: 70133837 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 Lines (Square Area) - PC - 8x1,2mm 30° @635, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R233 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-15-24(20x135)-M12 Bestel Nr.: 70121711 isolated, adjustable Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 680.59 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119169 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 65Lines (Square Area, Central Line Thicker) PC 8x1.2mm 25.8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R255 470.50 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!