LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 2.5mm |
| Size of Laserdot | 4..5mm@3m |
| Operating Distance | 40m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 13.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-10-5(14X45) Bestel Nr.: 70156225 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 10mW, 5V DC, 14x45mm, class 3B, 20000h lifetime (MTTF @23°C) 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x45)90DEG-F1500 Bestel Nr.: 70122558 Line Laser, 90°, red, 635nm,15mW, 5V DC, 14x45, class 2 108.32 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLD532-5-5(20x80)30DEG Bestel Nr.: 70116854 Modulated isolated Line lasermodule, green, 30°, 532nm, 5mW, 5V DC, 20x80mm, class 1M 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-820-1750 Bestel Nr.: 70149517 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified EN 207:2009,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 190-315nm, lb rating D LB8 + IR LB3 ● Wavelength: 775-795nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: 820-1750nm, lb rating D LB5 + IR LB6 * Especially suitable for: Laser INFRARED 850nm - 1750nm 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(12x32)45-F200 Bestel Nr.: 70108644 isolated linelaser, red, 650nm, 5mW 5V DC, 45 degree, 12x32mm, class 1, focus 200mm 57.90 EUR |
| DD405-1-3(14x45)-CON-NT Bestel Nr.: 70123388 focusable isolated Dot lasermodule, blue, 405nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2, incl. connector and power supply 124.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE650-16-3-F-S(22x100)-70125900 Bestel Nr.: 70125900 focusable dot lasermodule, red, 650nm, 16mW, 3V DC, 22x100mm, class 3R 108.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE243-532-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111019 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 7° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R243 369.66 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!