LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Cross |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 2mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle min | 5° |
| Fan Angle | 5° |
| Fan Angle max | 10° |
| Line Thickness | <1mm@1m |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Output Aperture | 6.8mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 23.4 - 24.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 10 - 40, typ 20mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 23.5g |
| Verticality | < ±0.5° |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Bestel Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE405-5-5-F(14x60) Bestel Nr.: 70112733 focusable isolated Line lasermodule, blue, 90°, 405nm, 5mW, 5V DC, 14x60mm, class 1 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH658-25-3(14x55)10DEG-F500 Bestel Nr.: 70121452 isolated Line lasermodule, red, 10°, 658nm, 25mW, 3V DC, 14x55mm, focus 500mm class 3R, uniform Intensity Distribution 310.84 EUR |
| PICO-LPG-520-1064-04 Bestel Nr.: 70189957 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable arms, CE certified, 160mm x 144mm x 48mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 180-532nm, protection levels DIR LB5 + M LB5 ● Wavelength: 900-1080nm, protection level DIR LB5 Particularly suitable for: GREEN laser 520nm, GREEN 532nm and INFRARED 1064nm 117.56 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70118810 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 60° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R280 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-5-5(10X20)45-PL Bestel Nr.: 70153934 Isolated cross lasermodule,red, 45°, 650nm, 5mW, 3-5V DC, 10x20mm, class 1M, PL, driver PCB outside, Vibration (DIN EN 60068-2-6 Standard), Shock (DIN EN 60068-2-29 Standard) 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-5-3(12x60)-C35 Bestel Nr.: 70151428 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x60mm, class 3R, cable length 35mm 103.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH850-4-3(14x45) Bestel Nr.: 70103175 focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, 4mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-635-10-24-F(16X62) Bestel Nr.: 70181623 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 24V DC, 16x62mm, Class 2M, includes DOE 280, Cross 60° @ @635nm 302.44 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!