DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 658nm (rot) |
| Optical Power | 60mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 1mrad |
| Size of Laserdot | <10mm@20m |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 70 - 200, typ 120mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 16g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-16-24-F(14x62)30 Bestel Nr.: 70124736 focusable isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 16mW, 24V DC, 14x62mm, class 2M 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-5-3(12X60)-QCW-F1300-CON Bestel Nr.: 70159646 Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 5mW, 3V DC, 12x60mm, class 1, line thickness <1mm@1,3m, internal modulation 1kHz, DC-Plug 2.5mm 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MD650-0.9-5(12x34) Bestel Nr.: 70135749 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.9mW, 5V DC, 12x34mm, class 2 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE249-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119336 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 45° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R249 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-5-5(9x21)60-ADJ Bestel Nr.: 70134612 Adjustabel Line lasermodule, red, 60°, 635nm, 5mW, 3-5V DC, 9x21mm, class 1 39.41 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-5(16x45)-PL Bestel Nr.: 70110456 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 5V DC, 16x45mm, class 1, protection lens 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-24(12x50)-WP Bestel Nr.: 70120448 isolated dot laser, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, class 2, waterproof IP67, protection lens 125.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DP635-0.3-5(10.6x12.2)-F50 Bestel Nr.: 70140927 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.3mW, 5V DC, 10.6x12.2mm, class 1 87.31 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!