DOE286-635-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power su…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1mrad |
| Size of Laserdot | 3..5@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Meting |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 2.6 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 10 - 30, typ 20mA |
| Operating Temperature | -10°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 2.3g |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB650-5-5(16x63) Bestel Nr.: 70133158 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 16x63mm, class 1 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LCI650-16-24-F(14x62)-C1500 Bestel Nr.: 70115116 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 14x62mm, class 2 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI520-1-3(8x25)-QCW-1KHZ Bestel Nr.: 70121834 adjustable, isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 1mW, 3V DC, 8x25mm, class 2, QCW 1kHz modulation, focusable, 1kHz internal modulation 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE940-50-3(20x80)20-C500-F300 Bestel Nr.: 70128895 isolated Line lasermodule, infrared, 20°, 940nm, 50mW, 3V DC, 20x80mm, class 3R 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MH808-300-24(16X70) Bestel Nr.: 70181654 Modulated Isolated Dot Laser Module, infrared, 808nm, 350mW, 5V DC, 22x65mm, Class 3B, Focus 1000mm 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE266-635-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111620 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 5° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R266 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-4-3(12X34)10DEG-F3000-CON Bestel Nr.: 70183962 Line laser, green, 10°, 520nm, 4mW, 3V DC, 12x34mm, Class 1M, Maximum line deflection 0.2%, Focus 3m, DC barrel connector 2.5mm 65.46 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB650-1-5(12X45)5-ADJ-C400 Bestel Nr.: 70153293 Adjustable Cross lasermodule, red, 5°, 650nm, 1mW, 5V DC, 12x45mm, class 1M, incl. 2.5mm connector 159.58 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!