DOE286-635-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power su…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 16mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1mm@0.8m |
| Operating Distance | 0.8m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 500mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (800mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 20 - 26, typ 24V DC |
| Operating Current | 10 - 30, typ 20mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 63g |
![]() | LFNT-24-C Bestel Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE266-520-5-3-F(16X65) Bestel Nr.: 70195057 Adjustable isolated DOE laser module, green, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, Class 2M, incl. DOE R266 5° line 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDC638-100-5(12X50) Bestel Nr.: 70190823 Modulated dot laser module, red, 638nm, 100mW, 5V DC, 12x50mm, Class 3B, focusable, intensity adjustable (0-5V) 520.92 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-PL-C3000 Bestel Nr.: 70109849 Isolated line laser module, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, Class 2, cable length 3m 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE238-635-5-6(10x22) Bestel Nr.: 70125726 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW,DOE SOLID LINE CIRCLE - PC - 8x2.1mm 3.5° , 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R238 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE532-5-3-F-S(22x130)90 Bestel Nr.: 70109665 focusable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x130mm, class 1 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH780-60-5(15x60)-ADJ Bestel Nr.: 70132670 Isolated Dot lasermodule, infrared, 780nm, 60mW, 5V DC, 15x60mm, class 3B 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-1-5(16x50)60DEG Bestel Nr.: 70129953 line lasermodule, 60°, green, 520nm, 1mW, 5V DC, 16x50mm, class 1 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-15-24(20x135)-M12 Bestel Nr.: 70121759 isolated, adjustable Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 428.49 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!