DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Size | 18.6 x 35.4 x 68.4mm |
| Cable length | 120mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Output Voltage | 3V DC |
| Output Voltage nominal | 3V DC |
| Battery | AA battery, 1.5V |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -20°C - 60°C |
| Weight | 68g |
![]() | |
|---|---|
| DOE267-532-50-230(40x210) Bestel Nr.: 70138863 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R267 Line 30° 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE251-532-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111095 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.6° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R251 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-24-F(12x54)-CON-DOE Bestel Nr.: 70120554 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm. with M12 connector 167.98 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFBAT-AG13-SET Bestel Nr.: 70118230 AG13 (LR44) Alkaline Battery Set 5x2pcs, 3V DC, 12x11mm for 2pcs set 5.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE249-532-5-3-S(22x112)-AP Bestel Nr.: 70122275 DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2M, focus = 2000mm, incl. DOE-R-249 529.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE231-635-5-24-F(16x65) Bestel Nr.: 70138733 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 1M, incl. DOE 101 x 101 Punkte - PC - 8x1.2mm 7.4° @660nm 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMF450-50-5(14x50)-FIBER3M Bestel Nr.: 70151879 Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 5V DC, 14x50mm, class 3B, FC connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A., 3m tranmission fiber with FC connector, analog modulation: power adjustable (0-5V) 688.99 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-5-F(14x45)-C1000-CON Bestel Nr.: 70106916 Focusable isolated line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 109.16 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!