LH650-16-3(14x45)-F150
isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 2
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ドット |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 7mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 1mrad |
| Size of Laserdot | 合わせできる |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | 黄銅 |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | 合わせできる |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 25 - 75, typ 50mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE264-520-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70119213 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:9 Dot Line PC 8x1.2mm 0,85° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R264 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-40-5(16x58) 注文番号: 70102079 modulated red, line lasermodule, 90°, 650nm, 40mW, 5V DC, 16x58mm, class 3B 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-2.5-3-FA(14x45) 注文番号: 70100822 Dot lasermodule, red, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-4-FA(14x45)-AP-C300-NO-D 注文番号: 70109917 lasermodule, WITHOUT driver, 635nm, 4mW, 14x45mm, with cable of 300mm, axial parallel 105.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-532-1070 注文番号: 70152623 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo print * Wavelength: 190-315nm protection levels D LB7 + IR LB3, Wavelength: >315-532nm protection level D LB5 + IRM LB7, Wavelength: 760-<770nm + >1075-1085nm protection level DIR LB5, Wavelength: 770-<800nm + >820-960nm protection level DIRM LB6, Wavelength: >1064-1075nm protection level DIRM LB6, Wavelength: 800-820nm + >960-1064nm protection level D LB6 + IRM LB7 * Particularly suitable for: GREEN 520-532nm, IR 790-1070nm 546.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-532-1100 注文番号: 70153262 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, comfortable fit over glasses or alone, adjustable glasses strap, ventilated to prevent fogging, fully enclosed protection, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-532 OD 8+ * Wavelength: >315-532nm protection level D LB6 + IR LB8 + M LB7Y, wavelength: 533-535 + 730-744nm protection level DIRM LB5, wavelength: 745-750nm protection level DIRM LB6, wavelength: 751-754 nm protection level DIRM LB7, wavelength: 755-1100nm protection level D LB7 + I LB9 + R LB8 + M LB8Y * Especially suitable for: BLUE/GREEN 315-532nm, IR 755-1100nm 663.78 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-635-660-60 注文番号: 70152210 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses band, CE certified, Fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 630-711nm, protection level DIR LB5; Wavelength: 648-708nm, protection levels D LB5 + IR LB6; Wavelength: 651-704nm, protection levels D LB5 + IR LB7 * Wavelength: 654-699nm, protection levels D LB5 + IR LB8; Wavelength: 712-713nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 714-717nm, protection level DIR LB3 * Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm and RED 660nm 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-450-ADJ 注文番号: 70149258 Laser safety glasses, adjustment glasses, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-400 5+ ● Wavelength: 430-470 2+ * CE-Rating: 0.1W 2*10E-5J 430-470 RB2 * Particularly suitable for: BLUE laser 450nm 302.44 EUR |