DH658-60-3(14x45)
isolated dot lasermodule, red, 658nm, 60mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 4mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 20° |
| Line Thickness | <0.1mm@0.1m, <0.2mm@0.1+/-0.02m |
| Operating Distance | 0.1m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 28AWG |
| Focus | 固定した |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 10g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 注文番号: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-1000-135DEG 注文番号: 70159431 collimated isolated Line lasermodule, red, 135°, 650nm, 1000mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-575-600 注文番号: 70153873 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4, wavelength: >315-395nm, protection level DR LB4, wavelength: >575-600, protection level DI LB4, wavelength: >582-598, protection level I LB6, wavelength: >585-595, protection level I LB7, * Especially suitable for: Laser Orange 595nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| L520-0.2-5(16x70)100-F1000-AP 注文番号: 70130577 Isolated Line lasermodule, direct green, 520nm, 0.2mW, 5V DC, 16x70mm, class 1 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE246-532-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70111040 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R246 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-5-5-F(16x65)-QCW-C2000 注文番号: 70132496 isolated adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 5mW, 5V DC, 16x65mm, class 1, internal modulation 1kHz 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-850-2200 注文番号: 70158359 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 850-900nm, protection levels DIR LB3+M LB3Y ● Wavelength: >900-950 DIR LB4+M LB4Y ● Wavelength: >950-1000 DIR LB5+M LB5Y ● Wavelength: >1000-1063 DIR LB6+M LB6Y ● Wavelength: >1063-1400 D LB6+IR LB7+M LB7Y ● Wavelength: >1400-1600 DIR LB4+M LB2 ● Wavelength: >1600-2200 DIR LB4 ● Wavelength: 2900-3200 DI LB4 ● Wavelength: 9000-11000 DI LB4 * Particularly suitable for: Laser INFRARED 850-2200nm 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-3-FA(12x40)-C1800 注文番号: 70137941 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 12x40mm, class 2 58.74 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-5-5(12X50)60DEG-F65 注文番号: 70122695 line laser, red, 60°, 635nm, 5mW, 5V DC, 12x58mm, class 1M, focus 65mm 82.27 EUR |