F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ドット |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 1mrad |
| Size of Laserdot | <3..4mm@5m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±3° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | fixed (5.0m) |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 3.7, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 100, typ 50mA |
| Battery | CR123A Lithium Battery, 3V 1400mAh |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -20°C - 60°C |
| Weight | 25g |
![]() | LABEL-DIN-CLASS2-DE 注文番号: 70110838 Safety Label german DIN EN 60825, Class 2, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-20(45x75) 注文番号: 70112511 Mount for Lasermodul 20mm, Diameter 45mm, Height 75mm 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(10x50) 注文番号: 70125870 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 10x50mm, class 2 36.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| EJ658-100-3(9.5x28)-AWL 注文番号: 70116571 isolated expander laser, red, 658nm, 100mW, 3V DC, 9,5x28mm, class 3R, sharp diode 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-16-3-F-S(22x100)90 注文番号: 70110166 focusable Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 22x100mm, class 2 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-20(48X86) 注文番号: 70161175 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 20mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-30-5(25x60) 注文番号: 70103045 Dot lasermodule, green, 532nm, 30mW, 3V DC, 25x60mm, class 3R 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH660-5-10(10x50)45-PWL-F1815-P 注文番号: 70141993 line laser, red, 45°, 660nm, 5mW, 10V DC, 10x50mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 1815mm, Output power control 0-5V, TTL modulation 798.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DF520-10-24(12x40) 注文番号: 70121001 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 10mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 3B 285.63 EUR |