F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <0.5mm@0.4m |
| Operating Distance | 0.4m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (400mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 100 - 200, typ 170mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
![]() | LFNT-5 注文番号: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-ADJ-C150 注文番号: 70132038 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3-5V DC, 8x21mm, class 2 38.57 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE332-850-5-3(12x38) 注文番号: 70128406 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 1, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm incl. DOE-R332 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MB670-3-5(16x45) 注文番号: 70100686 isolated, modulated dot lasermodule, red, 670nm, 3mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R 76.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R206 注文番号: 70107890 Diffractive Optical Element DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21.5° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE248-520-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70118704 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 29° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R248 470.50 EUR |
| LASER-BULLET-9MM-650-5 注文番号: 70151190 9mm Luger Training Laser Bullet, red, 650nm, 5mW, Ø9mm, Laserclass 3R, collimated, gold plated brass 105.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMD450-10-3(12X40)-F300-C2500 注文番号: 70160918 modulated Dot lasermodule, blue, 450nm, 10mW, 3V DC, 12x40mm, class 3R, focus 300mm, Power control (0-3V) 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-10-5(22x90)110-F1500 注文番号: 70140682 Line lasermodule, red, 110°, 660nm, 10mW, 5V DC, 22x90mm, class 1M, focus at 1.5m 94.03 EUR |