DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Size | 110 x 80 x 57mm |
| Material | aluminium |
| Focus | réglable |
| Operating Voltage | 3.7V DC |
| Battery | CR123A Lithium Battery, 3V 1400mAh |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -40°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 50°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 245g |
| Protection Class | IPIP 66 |
![]() | |
|---|---|
| MDI635-5-5(12x34) Référence: 70108958 isolated modulated dotlaser, 635nm, 5mW, 5V DC, class 3R, isolated housing 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC520-1-3(10.5x31)-F10000-C127 Référence: 70129557 Dot laser, 520nm, green, 1mW, 3-5V DC, 10.5x31mm, class 2 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-5-3(12x53.5)-DOE Référence: 70144734 focusable isolated DOE lasermodule, blue, 450nm, 5mW, 3V DC, 12x53.5mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-950-1064 Référence: 70183337 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 630-711nm, lb rating DIR LB5 ● Wavelength: 648-708nm, lb rating D LB5 + IR LB6 ● Wavelength: 651-704nm, lb rating D LB5 + IR LB7 ● Wavelength: 654-699nm, lb rating D LB5 + IR LB8 * ● Wavelength: 654-699nm, lb rating D LB5 + IR LB8 ● Wavelength: 712-713nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: 714-717nm, lb rating DIR LB3 * Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm and RED 660nm 420.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-3(12x32)30-C30 Référence: 70121940 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1, cable 30mm 47.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE206-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70111279 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R206 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R348 Référence: 70135602 Diffractive Optical Element DOE 10 Lines (Rectangular) - PC - 8x1,2mm 48,5° @652nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-1-3(8x25)-F5000 Référence: 70149623 Isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, fixed focus, 3V DC, 8x25mm, class 2 20.08 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!