DD532-5-3(16x90)-BR-STAR
Starprojector, 532nm, 5mW, with bracket, Beam Diameter: 2.5-3mm Divergence: 0.5…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 110° |
| Line Thickness | <2.0mm@3m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >8000h |
| Operating Voltage | 24V DC |
| Operating Current | 70 - 130, typ 100mA |
| Housing Color | noir |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 52g |
| Power Supply | Laser Power Supply, Output: 24V DC, 1A, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: max. 24W, 4-Pin Industrial-M12-Connector |
![]() | LFNT-24-C Référence: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE265-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70118728 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:19 Dot Line PC 8x1.2mm 13,3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R265 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-3(14x45)-F275 Référence: 70117196 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M, fokus 275mm 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH450-15-24(20x80)-F300 Référence: 70132380 isolated Line lasermodule, blue, 90°, 450nm, 15mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, focus 300mm, without protection lens 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-740-1100-04 Référence: 70189933 Laser protection goggles, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable temple arms, CE-certified, 160mm x 144mm x 48mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 740-780nm, protection levels DIR LB5 ● Wavelength: >780-820nm, protection level D LB5 + IR LB6 ● Wavelength: >820-1080nm, protection level D LB5 + IR LB7 Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm, and INFRARED 1064nm 128.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS2-EN Référence: 70115024 Safety Label english DIN EN 60825, Class 2, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-24(20x80)45-PL-C3000 Référence: 70114836 isolated Line lasermodule, green, 45°, 532nm, 15mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE248-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70111422 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 37° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R248 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-575-600-60 Référence: 70153880 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses strap, CE-certified, Fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm, Protection levels D LB6 + R LB4, Wavelength: >315-395nm, Protection level DR LB4, Wavelength: >575-600, Protection level DI LB4, Wavelength: >582-598, Protection level I LB6, Wavelength: >585-595, Protection level I LB7, * Particularly suitable for: Laser Orange 595nm 302.44 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!