DOE242-635-5-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 940nm (infrarot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Beam Diameter | 2mm |
| Size of Laserdot | <2mm@2m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 28AWG |
| Focus | fixed (2000mm) |
| Output Aperture | 2mm |
| Max. Mod. Frequency | 50kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 60, typ 40mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 50g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| D520-10-3(12x30)-DOE-PREVERSION Référence: 70129298 isolated Dot lasermodule, green, 515nm, 10mW, 3V DC, 12x30mm, class 3R 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-5-24(20x80)-PL-F300 Référence: 70132274 isolated Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 5mW, 24V DC, 20x80mm, class 1M, focus 300mm, incl. connector 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE285-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70118940 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R285 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-15-3(14x50)20-F100-ISV Référence: 70121483 isolated Line lasermodule, red, 20°, 635nm, 20mW, 3V DC, 14x50mm, focus 0.1m, class 3R 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-5-3(12x53.5)-DOE Référence: 70144734 focusable isolated DOE lasermodule, blue, 450nm, 5mW, 3V DC, 12x53.5mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| C450-7.5-24(15x55)65-F1200 Référence: 70130591 isolated cross lasermodule, blue, 65°, 450nm, 7.5mW, 24V DC, 15x55mm, class 2 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-5-3(10x40)5DEG-F400 Référence: 70125627 Isolated line lasermodule, red, 5°, 650nm, 5mW, 3V DC, 10x40mm, class 3R 80.59 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH905-50-5(18x60)30-PWL-F400-P Référence: 70144758 line laser, infrared, 30°, 905nm, 50mW, 5V DC, 18x60mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Focus 400mm, Output power control: Poti, TTL modulation, Linethickness ≤500μm (@400±20mm) 941.09 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!