DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | expander |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 0.8mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 2mrad |
| Size of Laserdot | min 10mm, typ 11.5mm, max 13mm@2m |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | VCSEL Diode |
| Axial Divergence | ±0.15° |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1061, UL1061 |
| Focus | fixed (2000mm) |
| Output Aperture | 2.4mm |
| Max. Mod. Frequency | 0.1kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 5 - 25, typ 15mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 5g |
| Stripping of wire | 10mm |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-0.4-3(5x12)-F15 Référence: 70129281 micro dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, class 1, 5x12mm, 3V DC, 15mm focus distance 48.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-532-50-230(40x210) Référence: 70147926 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R254 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC980-1-3(8x25) Référence: 70124774 Dot lasermodule, infrared, 980nm, 1mW, 3V DC, 8x25mm, class 1 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R261 Référence: 70108187 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder ( Dot Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 6,3° @653nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-24(20x80)-70115666 Référence: 70115666 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1, with laserlabel 3mm from front edge Weight: 68g 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-2.5-12(12x34) Référence: 70119862 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 2.5mW, 12V DC, 12x34mm, class 3R 54.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(12x32)-PL Référence: 70113600 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 12x32mm, class 1, protection lens 53.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-19(45x75)-MAGNETIC Référence: 70144222 Mount for Lasermodul 19mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!