DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixe |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 65, typ 45mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Alpha | 5° |
| a | 8.7mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE262-635-5-5(10x24)-ADJ Référence: 70133806 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Square ) PC - 8x1,2mm 11,8°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R262 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-532-1064 Référence: 70158816 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm protection levels D LB7 + R LB4, Wavelength: >315-534nm protection level D LB5 + IRM LB6, Wavelength: 850-925nm protection level DIRM LB5, Wavelength: >925-<980nm protection level D LB5 + IRM LB6, Wavelength: >980-1064nm protection level D LB6 + IRM LB7, Wavelength: >1064-1085nm protection level DIRM LB5 S * Particularly suitable for: UV 180-315nm, GREEN 520-532nm, IR 850-1064nm 487.31 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA658-20-5(20x95) Référence: 70116618 isolated Dot lasermodule, red, 658nm, 20mW, 5V DC, 20x95mm, class 3B 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE342-520-5-3-F(16x65)-QCW Référence: 70142280 Adjustable DOE lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 1, internal modulation, with DOE-DE-R342 (Cross 52°@ 515 nm) 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDA520-3-5(11.5X55) Référence: 70182941 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-24-FA(12X60)-F3400-M8 Référence: 70190007 Isolated point laser module, red, 650nm, 1mW, 24V DC, 12x60mm, Class 2, with M8 connector (42-00009) 50.34 EUR |
| MDD405-90-5-F(22x65)-NT Référence: 70147506 Modulated, adjustable, isolated Dot Lasermodule, blue, 405nm, 90mW, 5V DC, 22x65mm, class 3B, incl. power supply 579.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH830-3-24(12X40)60DEG-F450 Référence: 70159837 line lasermodule, IR, 60°, 830nm, 3mW, 24V DC, 12x40mm, class 1, focus 450mm 252.02 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!