DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 0.3mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Size of Laserdot | réglable |
| Operating Distance | 50m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Stainless Steel |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 4mm |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 5.4 - 6.6, typ 6V DC |
| Operating Current | 5 - 20, typ 12mA |
| Housing Color | silver |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Power Supply | Power Supply 6V DC with 2.1x.5.5mm Connector |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LABEL-DIN-CLASS1-DE Référence: 70110821 Safety Label german DIN EN 60825, Class 1, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(20x80)-AP-C280 Référence: 70108835 Axial parallel Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 20x80mm, class 2 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-10600 Référence: 70158595 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB7 + IR LB4 ● Wavelength: >315-398nm, protection level DIRM LB5 ● Wavelength: 9000-11000nm, protection level DI LB3 * Especially suitable for: Laser UV 355nm and IR 10600nm 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE635-5-3-S(22x112) Référence: 70121568 DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 3R 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE250-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70118926 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R250 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC850-5-3-F(14X45) Référence: 70153811 focusable isolated Line lasermodule, infrared, 90°, 850nm, 5mW, 3V DC, 14x55mm, class 3R 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-0.4-3(12x34)-C300 Référence: 70139105 adjustable dot laser, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 12x34mm, class 1, wire lenght 300mm 41.09 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(10x50) Référence: 70125870 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 10x50mm, class 2 36.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-LENS-110DEG Référence: 70159103 PICOMARK Lens, Line, 110° 32.69 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!