F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1mm@1m |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 3500mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Output Aperture | 4.5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 3 - 15, typ 6mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Référence: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH660-5-10(10x50)45-PWL-F1815-P Référence: 70141993 line laser, red, 45°, 660nm, 5mW, 10V DC, 10x50mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 1815mm, Output power control 0-5V, TTL modulation 798.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-24-F(14X55)60-CON21 Référence: 70157673 focusable isolated Line lasermodule, red, 60°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x55mm, class 1, DC-Plug 2.1mm 133.53 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-24(20x80)45-PL-C3000 Référence: 70114836 isolated Line lasermodule, green, 45°, 532nm, 15mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-635-1-6(10x22) Référence: 70111859 DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 98.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-1-4.5(15x67)-TASTER Référence: 70141757 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 4.5V DC, 15x68mm, class 2, with push-button 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD405-140-12(15x52)-F120 Référence: 70129960 Isolated Dot Lasermodule, blue, 405nm, 140mW, 12V DC, 15x52mm, class 3B 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE227-532-5-3(16x90)-NT Référence: 70111262 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 40° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R227 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-1-3-FA(14x45)-AP Référence: 70107333 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2, axial parallel 71.34 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!