DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Size of Laserdot | ajustable |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 40, typ 25mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
| Luminous transmittance | 0% |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R332 Pedido Nr.: 70124170 Diffractive Optical Element DOE 33000-Dot Pseudo-Random Pattern (59.6°x41.7°@830nm) 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LF-OPTI-CLEAN Pedido Nr.: 70106381 Reinigungsflüssigkeit für Optiken 10ml 16.77 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-30-24(20x135)-M12 Pedido Nr.: 70127591 isolated, adjustable Dot lasermodule, blue, 450nm, 30mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, protection lens 595.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE635-15-5(14x55)40DEG-F1000 Pedido Nr.: 70125948 isolated modulated Line lasermodule, red, 40°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 1m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution Cablelength 500mm 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE284-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119091 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R284 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70112306 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 11x11 Dots PC 8x1.2mm 38,8°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R258 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE218-DD635-1-3(12X54) Pedido Nr.: 70183382 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 12x54mm, Class 1, incl. DOE-R-218, cross projection 15° 167.98 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-2.5-3(8X28)-PL-F100 Pedido Nr.: 70156256 isolated, red linelaser, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 8x28mm, class 1, focus 100mm, with protection lens 88.15 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!