LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.7 - 24.3, typ 24V DC |
| Operating Current | 20 - 50, typ 30mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 25g |
| Alpha | 60° |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC650-5-5-F(14x45) Pedido Nr.: 70110531 Modulated focusable Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 1 127.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD980-80-3(22x65) Pedido Nr.: 70101478 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 980nm, 80mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE263-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70112351 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 5,9°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R263 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(12x45)-PRO Pedido Nr.: 70125702 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 12x45mm, class 2, encapsulatedl PCB 95.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-10-5(14X45) Pedido Nr.: 70156225 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 10mW, 5V DC, 14x45mm, class 3B, 20000h lifetime (MTTF @23°C) 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x45)90DEG-F1500 Pedido Nr.: 70122558 Line Laser, 90°, red, 635nm,15mW, 5V DC, 14x45, class 2 108.32 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLD532-5-5(20x80)30DEG Pedido Nr.: 70116854 Modulated isolated Line lasermodule, green, 30°, 532nm, 5mW, 5V DC, 20x80mm, class 1M 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-820-1750 Pedido Nr.: 70149517 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified EN 207:2009,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 190-315nm, lb rating D LB8 + IR LB3 ● Wavelength: 775-795nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: 820-1750nm, lb rating D LB5 + IR LB6 * Especially suitable for: Laser INFRARED 850nm - 1750nm 344.45 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!