LFL520-5-3(19x86)90
Line Pointer green 90° 5mW with CR123A
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 15m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Stainless Steel |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 16mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 40 - 115, typ 75mA |
| Housing Color | verde |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 350g |
| Power Supply | Laser Power Supply, Output: 24V DC, 1A, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: max. 24W, 4-Pin Industrial-M12-Connector |
| Alpha | 52° |
| Protection Class | IPIP 64 |
![]() | MOUNT-BASE-PLATE-01 Pedido Nr.: 70113822 Base plate with mounting mandrel Ø22mm, aluminum 79.75 EUR |
| DD635-5-3(12X54)-DOE Pedido Nr.: 70159257 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x54mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 115.88 EUR |
| DOE218-DD635-1-3(12X54) Pedido Nr.: 70183382 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 12x54mm, Class 1, incl. DOE-R-218, cross projection 15° 167.98 EUR |
| DOE212-520-15-24(20X135)-M12 Pedido Nr.: 70156294 isolated, adjustable DOE lasermodule, green, 520nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting, with DOE-DE-R212 (Cross) 25° @ 520nm 781.43 EUR |
| DOE268-520-5-24-F(16X65)-QCW Pedido Nr.: 70155372 Adjustable DOE lasermodule, green, 520nm, 5mW, 24V DC, 16x62mm, class 2M, internal modulation, with DOE-DE-R268, DOE Circle 45° @520nm 403.28 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!