LE650-5-24(12X50)20-C300
isolated line laser, red, 20°, 650nm, 5mW, 24V DC, 12x50mm, class 1
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 23.5 - 25.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 150 - 220, typ 180mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 16g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. |
| Alpha | 45° |
| internal modulation frequency | 1kHz |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
| DOE283-635-5-24-F(16X65) Pedido Nr.: 70154450 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, incl. DOE R283, QC-Linie, 20° fan angle @633nm 235.21 EUR |
| DOE342-520-15-24(20X135)-M12 Pedido Nr.: 70156010 isolated, adjustable DOE lasermodule, green, 520nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting, with DOE-DE-R342 (Cross) 52° @ 520nm 781.43 EUR |
| DD450-30-24(20x135)-M12-DOE Pedido Nr.: 70148688 isolated, adjustable DOE lasermodule, blue, 450nm, 30mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 882.27 EUR |
| DOE283-635-1-24-F(12X54)-C300 Pedido Nr.: 70154443 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, class 1, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm, incl. R283, 20° fan angle 193.19 EUR |
| DOE350-532-10-3-F(12X55) Pedido Nr.: 70191196 Adjustable DOE laser, green, 532 nm, 10 mW, 3 V DC, Ø12x55 mm, focus adjustable, laser class 2M, DC hollow plug 2.5mm, incl. DOE R350 336.05 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!