DOE249-635-10-24-F(16X62)
Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 24V DC, 16x62mm, Class…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 1kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.5 - 25.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 30 - 50, typ 50mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 79g |
| Protection Class | IPIP 64 |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD850-1-3(12x38)-DOE Pedido Nr.: 70114737 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 1mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-24-5(14x45)-F400 Pedido Nr.: 70110340 isolated, modulated line lasermodule, 650nm, 24mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE405-12-6(22x65) Pedido Nr.: 70107852 focusable isolated Dot lasermodule, blue, 405nm, 12mW, 6V DC, 22x65mm, class 3B 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-24-F(14X55)45-CON21 Pedido Nr.: 70157659 focusable isolated Line lasermodule, red, 45°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x55mm, class 1, DC-Plug 2.1mm 133.53 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F532-10-5(42x105x62) Pedido Nr.: 70141924 Fiber lasermodule, green, 532nm, 10mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 3R, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating optic 1,193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R373 Pedido Nr.: 70137880 Diffractive Optical Element DOE Random Pattern 61° @ 830nm PC 8x1.2mm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600-110DEG Pedido Nr.: 70159394 collimated isolated Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI635-5-3(12x34) Pedido Nr.: 70101669 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 69.66 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!