LJ650-5-4.5(14x64)-F250
Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 1, incl. 3 x LR…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Fiber |
| Wavelength | 450nm (blau) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2M |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | 39 x 18 x 11mm |
| Material | Aluminium/Plastic |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 30 - 100, typ 50mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | CON-USB-A |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -20°C - 85°C |
| Weight | 7g |
| Fiber included | Ja |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC520-0.5-3(8x30)-F10000 Pedido Nr.: 70129533 Isolated Dot Lasermodule, green, 520nm, 0.5mW, 3-6V DC, 8x30mm, class 2 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CG520-5-12(20x59)45-WP-M8 Pedido Nr.: 70148718 Isolated Cross lasermodule, green, 45°, 520nm, 5mW, 12V DC, 20x59mm, class 1M, 800mm cable length, M8 4-pol connector, waterproof IP67, Vibration (DIN EN 60068-2-6 Standard), Shock (DIN EN 60068-2-29 Standard) 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-15-5(26x180)110-F1500 Pedido Nr.: 70140705 Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 15mW, 5V DC, 26x180mm, class 1M, focus at 1.5m 420.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD405-5-6(22x65) Pedido Nr.: 70107845 focusable isolated Dot lasermodule, blue, 405nm, 5mW, 6V DC, 22x65mm, class 3R 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE206-635-5-6(10x24)-ADJ-NT Pedido Nr.: 70143874 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21.5° @660nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R206 with power supply 113.36 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE223-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119367 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 2 x 2 + 1 Dots - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R223 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD405-10-24(20x80)-F800 Pedido Nr.: 70115543 isolated Line lasermodule, blue, 90°, 405nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 562.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MD650-1-5(12x34)-Q Pedido Nr.: 70104905 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 12x34mm, class 2 62.94 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!