LE650-2.5-5(12x32)
isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 2.5mW, 5V DC, 12x32mm, class 1
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Operating Voltage | max 0V DC |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -50°C - 70°C |
| Weight | 141g |
| Total Height (h1) | 75mm |
| Height to Laseraxis (h2) | 60mm |
| Height of Base (h3) | 25mm |
| Mount Diameter (d1) | Ø10mm |
| Diameter of Base (d2) | Ø45mm |
| Width of Mount (b) | 26mm |
| Height of Mount (g) | 50mm |
| Height of Mount Head (k) | 50mm |
| Depth of Mount (t) | 15mm |
| Angle of Rotation Alpha (α) | 360° |
| Angle of Rotation Beta (β) | ±90° |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(9x21)-F1000-AP Pedido Nr.: 70106206 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 9x21mm, class 2, axial parallel 37.73 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-5-6-F(12x36)110 Pedido Nr.: 70148190 Adjustable Line lasermodule, line type point red, 110°, 650nm, 3mW, 3-6V DC, 12x40mm, class 1, incl.connector 2.5mm 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| Mount-Adapter-Set Pedido Nr.: 70112894 6 different adapter inlays: 2x adapter for 20mm reducing to 18 mm or 15 mm; 2x adapter for 16 mm reducing to 14 mm or 11 mm; 2x adapter for 12 mm reducing to 10 mm or 9 mm 6.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MEJ658-100-5(9.5x23)-PL Pedido Nr.: 70116540 modulated isolated expander laser, red, 658nm, 100mW, 5V DC, 9,5x23mm, class 3R 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC532-5-3-F(16x65) Pedido Nr.: 70104387 focusable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 1 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-532-5-3-S(22x112)-AP Pedido Nr.: 70120073 DOE lasermodule with DOE R260 Viewfinder Circle + Cross, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2 504.12 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R284 Pedido Nr.: 70118643 Diffractive Optical Element DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 67.4° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH980-50-3(22x65) Pedido Nr.: 70102024 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 980nm, 30mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 101.60 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!