F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@2m |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 10% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | fixed (2000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 100 - 250, typ 150mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 80g |
| Protection Class | IPIP 64 |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(14x45)45DEG-WP Pedido Nr.: 70129410 isolated linelaser, red, 650nm, 5mW 5V DC, 45 degree, 14x45mm, class 1, focus 1000mm, waterproof IP67 120.92 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R240 Pedido Nr.: 70107968 Diffractive Optical Element DOE 1:16 DOT Circle - PC - 8x1,2mm 10.8° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064-BOX Pedido Nr.: 70144871 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4; Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5; Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 - Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6; Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7; Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 - Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm, and INFRARED 1064nm Included: Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tipping opening for quick and easy removal - Includes various stickers for labeling the wavelength range - Mounting materials for wall mounting are included in the delivery 1x sticker with mandatory sign "Wear safety goggles" 1x sticker for labeling hazards from optical radiation 428.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG520-12-24(12x40) Pedido Nr.: 70121018 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 12mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 3B 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-0.9-27(12x50) Pedido Nr.: 70121308 Isolated Dot Laser, red 635nm, 0.9mW, 21-27V DC, Laser class 2, 12x50mm, MTTF at 40°C 10000h 99.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-24(20x135)-M12 Pedido Nr.: 70124705 isolated, adjustable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 562.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CA532-10-3(20x80) Pedido Nr.: 70100310 Cross lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 3V DC, 20x80mm, class 1M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE266-DD635-5-24(16x65) Pedido Nr.: 70144680 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, mit DOE266 184.79 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!