DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 150 - 450, typ 300mA |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 57g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-3(14x45) Pedido Nr.: 70101928 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 2 109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-635-10-3(12X38)-ADJ Pedido Nr.: 70191356 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 3V DC, 12x38mm, Class 2M, with DOE-R258 dot matrix 11X11 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118711 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 11x11 Dots PC 8x1.2mm 38,8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R258 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-F800 Pedido Nr.: 70115512 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFNT-5-CON Pedido Nr.: 70140965 Power Supply, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center positive 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFNT-24-C-M12 Pedido Nr.: 70150001 Laser Power Supply, Output: 24V DC, 1A, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: max. 24W, 4-Pin Industrial-M12-Connector 42.77 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-0.4-5(8x21)-ADJ-C145-JST Pedido Nr.: 70129878 focusable isolated dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1 with JST-Connector 51.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-575-600 Pedido Nr.: 70153873 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4, wavelength: >315-395nm, protection level DR LB4, wavelength: >575-600, protection level DI LB4, wavelength: >582-598, protection level I LB6, wavelength: >585-595, protection level I LB7, * Especially suitable for: Laser Orange 595nm 302.44 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!