DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 150 - 450, typ 300mA |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 57g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-10-5(20x80)-POTI Référence: 70122107 isolated dot lasermodule, green, 520nm, max 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 3B, with potentiometer for output power regulation, internal modulation 546.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-3(14x45)-F275 Référence: 70117196 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M, fokus 275mm 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-1-3(8x25)-HT Référence: 70122114 Isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x25mm, class 2, protection class IP67, High Temperature Module max. 70°C operating Temp. 83.11 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R262 Référence: 70108194 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder ( Dot Square ) PC - 8x1,2mm 10° @532nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-5-3(16X45)60DEG Référence: 70122237 isolated cross lasermodule, red, 60°, 635nm, 5mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 108.32 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD850-0.9-5(14x30) Référence: 70115765 isolated Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.9mW, 5V DC, 14x30mm, class 3R 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.2-3(8x21) Référence: 70126228 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 0.2mW, 3V DC, 8x21mm, class 1 46.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R351 Référence: 70137774 Diffractive Optical Element DOE Matrix 10 x 10 Dots - 23,8° @ 532nm PC 8x1.2mm 49.50 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!