L520-5-3(10x38)-F5000-C127
Isolierter Linienlaser, 520nm, grün, 5mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, Laserklasse 1M
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.5mrad |
| Size of Laserdot | ajustable |
| Operating Distance | 30m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 175 - 525, typ 350mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 22g |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC532-5-3-F(16x65)60DEG Pedido Nr.: 70109283 isolated line laser, green, 532nm, 60°, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 1, adjustable focus 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| KS-MOUNT-12(36X62)-MAGNETIC Pedido Nr.: 70160246 Magnetic mount for laser module 12mm, diameter 36mm, height 62mm, plastic, holding force 6.5 kg 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-3-FA(12x40)-C1800 Pedido Nr.: 70137941 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 12x40mm, class 2 58.74 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS1M-EN Pedido Nr.: 70119565 Safety Label english DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R257 Pedido Nr.: 70108149 Diffractive Optical Element DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-5-3-F(14x45) Pedido Nr.: 70104608 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 5mW, 3V DC, 14x45mm, class 1 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-3(14x45)45-PL-C1500 Pedido Nr.: 70106060 Isolated Line lasermodule, red, 45°, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M, protection lens 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-405-532 Pedido Nr.: 70140316 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB7 + IR LB4 Wavelength: >315-532nm, protection level DIRM LB6 * Particularly suitable for: BLUE Laser 405nm, BLUE 445nm, BLUE 450, GREEN 520nm, and GREEN 532nm 226.81 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!