DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 20° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 23.6 - 24.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 2 - 15, typ 6mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 13g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFBAT-AA03-CON2.1-C1000 Pedido Nr.: 70191004 Battery pack with DC connector 2.1mm (GND inside) and cable length 1m, 3V DC, incl. 2 x AA battery 14.20 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70112269 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-2.5-3(8x26)-F60 Pedido Nr.: 70138320 isolated, red linelaser, 635nm, 2.5mW, 90°, 3V DC, class 1, focus 60mm 44.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F635-1-5(42x105x62) Pedido Nr.: 70143997 Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating optic 1,193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-3-F(16x65)-QCW-DOE335 Pedido Nr.: 70143102 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, for 8mm diffractive optics, with DOE335 (33000-Dot Pseudo-Random Pattern 45.9°x31.5°@645nm) 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE242-DD635-5-3(12x38) Pedido Nr.: 70126716 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 2M, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm, incl. DOE R242 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE234-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119473 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder - PC - 8x1,2mm 46° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R234 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH850-5-5(10x40)10DEG Pedido Nr.: 70114324 isolated Line lasermodule, infrared, 10°, 850nm, 5mW, 5V DC, 10x40mm, class 1M 151.18 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!