F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
您是不是很惊讶我们的价格都是公开的、透明的? 而其他的供应商只是给您一个单独的报价? 我们的成本在坦诚相待的基础上也是透明的 所有的客户都是一视同仁的,您可以自由选择。
| 支: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 折扣: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | 点 |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1.5mrad |
| Beam Diameter | 2.5mm |
| Size of Laserdot | <2.5mm@1m |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | 镀膜玻璃透镜 |
| Laser technology | diode |
| Axial Divergence | ±0.1° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Output Aperture | 2.5mm |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 30mA |
| Housing Color | silver |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ 订单号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-3(8x22)-3000H 订单号: 70116144 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 8x22mm, class 3R 15.04 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-5-3(16X90) 订单号: 70161359 Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x90mm, class 3R 145.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH808-120-3-F(22x65) 订单号: 70147773 focusable Dot lasermodule, elliptical beam shape, infrared, 808nm, 120mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-30-24(20x135)-M12 订单号: 70127591 isolated, adjustable Dot lasermodule, blue, 450nm, 30mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, protection lens 595.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-635-660-BOX 订单号: 70144864 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 630-711nm, protection level DIR LB5; Wavelength: 648-708nm, protection levels D LB5 + IR LB6; Wavelength: 651-704nm, protection levels D LB5 + IR LB7 - Wavelength: 654-699nm, protection levels D LB5 + IR LB8; Wavelength: 712-713nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 714-717nm, protection level DIR LB3 - Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm, and RED 660nm including: Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes sticker for labeling the wavelength range - Mounting hardware for wall installation is included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective goggles" 1x Sticker for labeling hazards from optical radiation 445.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R218 订单号: 70107920 Diffractive Optical Element DOE Cross - PMMA - 8x1mm 15° @640nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-5-3(16X45)60DEG 订单号: 70122237 isolated cross lasermodule, red, 60°, 635nm, 5mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 108.32 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-0.1-5-F(16x65)-QCW 订单号: 70119749 isolated adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 0.1mW, 5V DC, 16x65mm, class 1 436.89 EUR |