LFD635-5-3(12x30.5)
focusable Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x30.5mm, class 3R
您是不是很惊讶我们的价格都是公开的、透明的? 而其他的供应商只是给您一个单独的报价? 我们的成本在坦诚相待的基础上也是透明的 所有的客户都是一视同仁的,您可以自由选择。
| 支: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 折扣: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 0.75mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.8mrad |
| Line Thickness | <1mm@1100mm |
| Operating Distance | 0.11m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | 铜 |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (1100mm) |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 6V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 30mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Alpha | 14.9° |
| a | 26mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ 订单号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-0.4-3(8x21) 订单号: 70104264 Isolated point laser module, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 8x21mm, Class 1 36.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH650-7-3(12x34) 订单号: 70102031 isolated, dot lasermodule, red, 650nm, 7mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 58.74 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-5-F(22x80) 订单号: 70105438 isolated focusable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 15mW, 5V DC, 22x80mm, class 2 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-24-F(16x65)-QCW-DOE 订单号: 70145366 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics, 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-3(14x45) 订单号: 70103076 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-3(20x80) 订单号: 70101232 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 3V DC, 20x80mm, class 1M 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI980-25-3(16x50) 订单号: 70103137 focusable Dot lasermodule, infrared, 980nm, 25mW, 3V DC, 16x50mm, class 3B 94.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(8x21) 订单号: 70100594 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x21mm, class 2 41.93 EUR |