LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 25° |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | фиксированный |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 25° |
| Beta | 1.11° |
| a | 44mm |
| b | 1.94mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PMMA |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-1-12(9x20)-C400-JST Номер заказа: 70124248 dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 12V DC, 9x20mm, class 2, cable 400mm, with JST Connector C200030-03-90-01 15.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA658-20-5(20x95)-HT-NT Номер заказа: 70147513 isolated Dot lasermodule, red, 658nm, 20mW, 5V DC, 20x95mm, class 3B, high temperature, incl. power supply 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-3(11x60)-WP-C500 Номер заказа: 70146950 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 11x60mm, class 2, waterproof 88.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE532-15-3(25.4x50)360DEG-C1000 Номер заказа: 70108347 isolated Line lasermodule, green, 360°, 532nm, 15mW, 3V DC, 25.4x50mm, class 1 495.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDA850-8-3(22X65) Номер заказа: 70153408 isolated Dot lasermodule, infrared, 850nm, 8mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B, power adjustable (0-3V) 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20X80)-C500-CON21 Номер заказа: 70156621 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, DC-Plug 2.1mm 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC532-5-5-F(16x65) Номер заказа: 70134223 focusable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 5mW, 5V DC, 16x65mm, class 1 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-15-5-F(22x80)-CON Номер заказа: 70133585 focusable Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 5V DC, 22x80mm, class 3B, incl. 2.1mm connector for power supply 428.49 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!