F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | регулируемый |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1000mm |
| Wire type | 24AWG, black, 3mm |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 75, typ 50mA |
| Housing Color | черный |
| Connector | 2.1 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 75mm |
![]() | LFNT-5 Номер заказа: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-4.5(15X68)-120SEK Номер заказа: 70160888 Dot Pointer 650nm, 1mW, 3-4,5V DC, 15x68mm, class 2, with Pushbutton (no restfunction), Timerfunction 120s operation with stopp 73.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-2-3(4x8)-F30 Номер заказа: 70148176 59.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R263 Номер заказа: 70108200 Diffractive Optical Element DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 6° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-5-24(16x80)30-C2000-F500 Номер заказа: 70120134 isolated line lasermodule, 30°, green, 532nm, 5mW, 24V DC, 16x80mm, class 1, focus 500mm, wire length 2m 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE267-532-50-230(40x210) Номер заказа: 70138863 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R267 Line 30° 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMF450-50-5(14x50)-FIBER3M Номер заказа: 70151879 Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 5V DC, 14x50mm, class 3B, FC connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A., 3m tranmission fiber with FC connector, analog modulation: power adjustable (0-5V) 688.99 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD520-1-3(19x86) Номер заказа: 70150964 Dot Pointer green 1mW with CR123A, laser class 2 53.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-20(45x75) Номер заказа: 70112511 Mount for Lasermodul 20mm, Diameter 45mm, Height 75mm 66.30 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!