LE650-2.5-5(12x32)
isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 2.5mW, 5V DC, 12x32mm, class 1
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | регулируемый |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 70, typ 50mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 26g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD658-1-5(12.7x34) Номер заказа: 70116342 modulated Dot lasermodule, red, 658nm, 1mW, 5V DC, 12,7x34mm, class 2 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3-F(12X50)-CON Номер заказа: 70193152 Adjustable dot laser module, green, 532 nm, 1 mW, 3 V DC, Ø12x50 mm, Focus adjustable, Cable length 100 mm, Laser class 2M, with DC hollow plug 2.5mm 225.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-50-230(40x210) Номер заказа: 70112764 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 495.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE244-635-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70111385 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 13x13 DOTS - PC - 8x1,2mm 5.3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R244 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-13(48X86) Номер заказа: 70161007 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 13mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDI650-5-5(10x26)-C250-CON Номер заказа: 70142150 dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 5V DC, modulated, 10x26mm,class 3R, with fitting connectors for Arduino 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE215-DD635-5-24(16x65) Номер заказа: 70132960 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, incl. DOE-R-215, Viewfinder pattern 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-40-24(32x115)110-PWL-M12 Номер заказа: 70134759 Isolated Line lasermodule, red, 110°, 660nm, 40mW, uniform line intensity, Powell lens, 12-24V DC, 32x115mm, class 2M, with M12 connector 672.18 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!