DH650-24-3(14x45)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1061, UL1061 |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 130 - 230, typ 180mA |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 24g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Alpha | 5° |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PMMA |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE283-635-5-5(10x24)-ADJ Номер заказа: 70133967 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 20° @633nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R283 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-1-3(8x25)-HT Номер заказа: 70122114 Isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x25mm, class 2, protection class IP67, High Temperature Module max. 70°C operating Temp. 83.11 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-C180 Номер заказа: 70106695 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 8x21mm, class 2 28.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH532-20-24(20x80)-M12 Номер заказа: 70128659 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-635-5-6(10x24)-ADJ Номер заказа: 70134162 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 11x11 Dots PC 8x1.2mm 39.2° @635nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R258 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-2.5-3(10x40)5DEG-F400 Номер заказа: 70135572 Isolated line lasermodule, red, 5°, 650nm, 2.5mW, 3V DC, 10x40mm, class 2M 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE221-635-5-6(10x22) Номер заказа: 70112115 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:72 DOT Circle - PMMA - 8x1mm 25°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R221 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-15-24(20x135)-M12 Номер заказа: 70121711 isolated, adjustable Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 680.59 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!