DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 940nm (infrarot) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <1mm@0.4m |
| Operating Distance | 0.4m |
| Optics | Powell Lens |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <5% |
| Axial Divergence | ±1° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1571 |
| Focus | fixed (400mm) |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 50 - 250, typ 140mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 20g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Номер заказа: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-24-F(14X55)60DEG-CON Номер заказа: 70156485 focusable isolated Line lasermodule, red, 60°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x55mm, class 1, with M8 connector 136.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MEJ658-100-5(22x70) Номер заказа: 70106657 modulated focusable Expander lasermodule, red, for Illumination and Inspection, 658nm, 100mW, 5V DC, 22x70mm, class 3R 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600-90DEG Номер заказа: 70159387 collimated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE242-635-5-6(10x22) Номер заказа: 70112153 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R242 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-17(45x75)-MAGNETIC Номер заказа: 70144208 Mount for Lasermodul 17mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE282-520-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70119244 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:99 Dot Line - PMMA - 8x1mm 18.3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R282 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DJ850-0.8-5(8x26)-VCSEL Номер заказа: 70149272 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.8mW, 5V DC, 8x26mm, class 1,m VCSEL Laserdiode, spot size @2m: min 10mm, typ. 11.5mm, max 13mm 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-0.4-3(5x12)-F15 Номер заказа: 70129281 micro dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, class 1, 5x12mm, 3V DC, 15mm focus distance 48.66 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!