LFD650-0.4-6(9x20)-C250
Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 3-6V DC, 9x20mm, class 1,
wire length 250mm
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 450nm (blau) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | регулируемый |
| Operating Distance | 6m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 3000mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 3.5mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 20 - 65, typ 37mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | 10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 75g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Номер заказа: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-3(21x21x50) Номер заказа: 70109306 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 21x21x50mm, class 2 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE405-12-6(22x65) Номер заказа: 70107852 focusable isolated Dot lasermodule, blue, 405nm, 12mW, 6V DC, 22x65mm, class 3B 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-70115673 Номер заказа: 70115673 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, with laserlabel 3mm from front edge with connector Weight: 63g 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-5-3(20x95)-CON Номер заказа: 70133325 Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 20x95mm, class 3R, with 2.5mm connector 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-5(8x21)-AP-C300 Номер заказа: 70120844 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1 57.06 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE249-635-5-5(10X24)-ADJ-CON Номер заказа: 70157444 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 45° @633nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R249, DC-connector 2.5mm 113.36 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-9000-11000-05 Номер заказа: 70190106 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable temple arms, CE-certified, 175mm x 155mm x 60mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 10600nm, protection levels DI LB3 Especially suitable for: Laser IR 10600nm 119.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R216 Номер заказа: 70113150 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder ( Dot Square) PC - 8x1,2mm 10.1° @488nm 49.50 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!