DD520-5-4.5(26x130)-S-F6000
Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4.5V DC, 26x130mm, class 3R
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | точечный |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.8mrad |
| Size of Laserdot | <8mm@10m |
| Operating Distance | 50m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 12 - 24, typ 24V DC |
| Operating Current | 30 - 80, typ 45mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 16g |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | NT-TT-12 Номер заказа: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| C450-7.5-24(15x55)65-F1200 Номер заказа: 70130591 isolated cross lasermodule, blue, 65°, 450nm, 7.5mW, 24V DC, 15x55mm, class 2 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMD635-10-3(12X55)-F300-C2500 Номер заказа: 70160901 Modulated dot laser module, red, 635nm, 10mW, 3V DC, 12x55mm, Class 3B, focus 300mm, intensity adjustable (0-3V) 118.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-0.9-3-F(14x45) Номер заказа: 70104622 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 0.9mW, 3V DC, 14x45mm, class 1 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3B-EN Номер заказа: 70119633 Safety Label english DIN EN 60825, Class 3B, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH405-5-10(10x50)30-PWL-F40-IC Номер заказа: 70141979 line laser, blue, 30°, 405nm, 5mW, 10V DC, 10x50mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 40mm, Output power control 0-5V, TTL modulation 1,016.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE281-520-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70119435 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R281 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH650-24-3(14x45) Номер заказа: 70102192 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-18(48X86) Номер заказа: 70161137 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 18mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!