LE650-2.6-5(16x32)10DEG
red, line lasermodule, 10°, 650nm, 2.6mW, 5V DC, 16x32mm, class 1
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.7mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | фиксированный |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 80 - 200, typ 150mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 23.9° |
| Beta | 17° |
| Gamma | 4.3° |
| Delta | 17° |
| a | 42mm |
| b | 29.9mm |
| c | 7.5mm |
| d | 29.9mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE335-635-10-5-F(16X62) Номер заказа: 70183146 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 5V DC, 16x62mm, Class 2M, includes DOE 33000-point pseudo-random pattern (45.4°x31.2°@635nm) 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE354-635-5-6(10X24) Номер заказа: 70181517 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW,DOE Square Grid 10x10 Lines 38.7° @660nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R354 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDC635-2-5(8.5x30.5) Номер заказа: 70141047 Modulated isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 2.0mW, 5V DC, 8.5x30.5mm, class 3R 86.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-5-3-FA(14x48)-ADJ Номер заказа: 70125580 focusable isolated dot laser, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 14x48mm, class 3R 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LF-OPTI-CLEAN Номер заказа: 70106381 Reinigungsflüssigkeit für Optiken 10ml 16.77 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-405-532-BOX Номер заказа: 70143348 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of vision, CE-certified, fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB7 + IR LB4 Wavelength: >315-532nm, protection level DIRM LB6 - Especially suitable for: Laser BLUE 405nm, BLUE 445nm, BLUE 450, GREEN 520nm and GREEN 532nm Included: Wall holder for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy retrieval - Includes sticker to indicate the wavelength range - Mounting material for wall installation is included 1x sticker with mandatory sign "Wear safety glasses" 1x sticker indicating dangers from optical radiation 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-24-FA(12X60)-F3400-CON Номер заказа: 70156492 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 24V DC, 12x60mm, class 2, M8-Connector 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-0.4-3(12x34) Номер заказа: 70112955 adjustable dot laser, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 12x34mm, class 1 50.34 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!