DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | точечный |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.7mrad |
| Size of Laserdot | <12mm@10m |
| Operating Distance | 25m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | Латунь |
| Cable length | 100mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 2mm |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 15 - 40, typ 30mA |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| PCB | Ja |
| PCB size | 18x7mm |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | LFNT-5 Номер заказа: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)45-C500-F1000 Номер заказа: 70121247 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 1m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution Cablelength 500mm 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-5(12x25)-F2500-AP Номер заказа: 70139136 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 12x25mm, class 2, fixed focus @ 2500mm, axial paralell 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-1-12(12x45)-F100-AP Номер заказа: 70119930 Isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 12V DC, 12x45mm, class 2 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-8-3(12x32) Номер заказа: 70126341 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 8mW, 3V DC, 12x32mm, class 2 97.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-D638-60-3-F(20x100) Номер заказа: 70121353 Adjustable High Power DOE Laser, rot, 638nm, 60mW, 3V DC, Klasse 3B 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB520-50-24(19x88)60DEG-PWL-TTL Номер заказа: 70150216 adjustable line laser, green, 60°, 520nm, 50mW, 5V DC, 19x88mm, class 3B, constant energy distribution, Powell Linse, TTL 0-5V, compatible with Osela® etc. 1,050.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE223-532-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70119404 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 2 x 2 + 1 Dots - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R223 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE251-635-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70111453 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.6° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R251 268.82 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!