DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | точечный |
| Wavelength | 658nm (rot) |
| Optical Power | 20mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.1mrad |
| Beam Diameter | 8mm |
| Size of Laserdot | <9.5mm@40m |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 8mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 80 - 160, typ 120mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 147g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
![]() | LFNT-5 Номер заказа: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE342-520-5-3-F(16x65)-QCW Номер заказа: 70142280 Adjustable DOE lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 1, internal modulation, with DOE-DE-R342 (Cross 52°@ 515 nm) 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDA520-3-5(11.5X55) Номер заказа: 70182941 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-24-FA(12X60)-F3400-M8 Номер заказа: 70190007 Isolated point laser module, red, 650nm, 1mW, 24V DC, 12x60mm, Class 2, with M8 connector (42-00009) 50.34 EUR |
| MDD405-90-5-F(22x65)-NT Номер заказа: 70147506 Modulated, adjustable, isolated Dot Lasermodule, blue, 405nm, 90mW, 5V DC, 22x65mm, class 3B, incl. power supply 579.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH830-3-24(12X40)60DEG-F450 Номер заказа: 70159837 line lasermodule, IR, 60°, 830nm, 3mW, 24V DC, 12x40mm, class 1, focus 450mm 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE206-532-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70110913 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R206 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE532-5-3-S(22x112)-F2000-AP Номер заказа: 70121605 DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 3R 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB660-5-24(15x60)45-ADJ-PWL Номер заказа: 70142334 Adjustable isolated line Laser, uniform line, red, 660nm, 45°, 5mW, 24V DC, 15x60mm, laser class 1M, with Powell Lens 420.08 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!