LH650-16-3(14x45)-F150
isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 2
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 670nm (rot) |
| Optical Power | 2.5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@6m |
| Operating Distance | 6m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Output Aperture | 6.8mm |
| Lifetime | >5000h |
| Camber | Less then 1mm |
| Operating Voltage | 5V DC |
| Operating Current | 50mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 62g |
![]() | LFNT-5 注文番号: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-10-3(20x80) 注文番号: 70101218 Dot lasermodule, green, 532nm, 10mW, 3V DC, 20x80mm, class 3B 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH635-7-3(12x34) 注文番号: 70101904 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 7mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE264-520-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70119213 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:9 Dot Line PC 8x1.2mm 0,85° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R264 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-40-5(16x58) 注文番号: 70102079 modulated red, line lasermodule, 90°, 650nm, 40mW, 5V DC, 16x58mm, class 3B 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-2.5-3-FA(14x45) 注文番号: 70100822 Dot lasermodule, red, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-4-FA(14x45)-AP-C300-NO-D 注文番号: 70109917 lasermodule, WITHOUT driver, 635nm, 4mW, 14x45mm, with cable of 300mm, axial parallel 105.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-532-1070 注文番号: 70152623 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo print * Wavelength: 190-315nm protection levels D LB7 + IR LB3, Wavelength: >315-532nm protection level D LB5 + IRM LB7, Wavelength: 760-<770nm + >1075-1085nm protection level DIR LB5, Wavelength: 770-<800nm + >820-960nm protection level DIRM LB6, Wavelength: >1064-1075nm protection level DIRM LB6, Wavelength: 800-820nm + >960-1064nm protection level D LB6 + IRM LB7 * Particularly suitable for: GREEN 520-532nm, IR 790-1070nm 546.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-532-1100 注文番号: 70153262 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, comfortable fit over glasses or alone, adjustable glasses strap, ventilated to prevent fogging, fully enclosed protection, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-532 OD 8+ * Wavelength: >315-532nm protection level D LB6 + IR LB8 + M LB7Y, wavelength: 533-535 + 730-744nm protection level DIRM LB5, wavelength: 745-750nm protection level DIRM LB6, wavelength: 751-754 nm protection level DIRM LB7, wavelength: 755-1100nm protection level D LB7 + I LB9 + R LB8 + M LB8Y * Especially suitable for: BLUE/GREEN 315-532nm, IR 755-1100nm 663.78 EUR |