F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <0.5mm@0.5m |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (500mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 120 - 160, typ 140mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 55g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH532-10-24(20x80)-M12 注文番号: 70133721 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R351 注文番号: 70137774 Diffractive Optical Element DOE Matrix 10 x 10 Dots - 23,8° @ 532nm PC 8x1.2mm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-5-3(8x21)-AP 注文番号: 70112566 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 8x21mm, class 3R 62.10 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-3(8x22)-3000H 注文番号: 70116144 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 8x22mm, class 3R 15.04 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-5-3(16X90) 注文番号: 70161359 Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x90mm, class 3R 145.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH808-120-3-F(22x65) 注文番号: 70147773 focusable Dot lasermodule, elliptical beam shape, infrared, 808nm, 120mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-30-24(20x135)-M12 注文番号: 70127591 isolated, adjustable Dot lasermodule, blue, 450nm, 30mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, protection lens 595.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-635-660-BOX 注文番号: 70144864 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 630-711nm, protection level DIR LB5; Wavelength: 648-708nm, protection levels D LB5 + IR LB6; Wavelength: 651-704nm, protection levels D LB5 + IR LB7 - Wavelength: 654-699nm, protection levels D LB5 + IR LB8; Wavelength: 712-713nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 714-717nm, protection level DIR LB3 - Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm, and RED 660nm including: Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes sticker for labeling the wavelength range - Mounting hardware for wall installation is included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective goggles" 1x Sticker for labeling hazards from optical radiation 445.29 EUR |